Jesienią stworzyliśmy wspólnie z dziećmi I edycję wypożyczalni książek, która działała do końca czerwca. Wyposażona w ulubione lektury dzieci, którymi chciały podzielić się z innymi, wypożyczalnia dała przedszkolakom możliwość odgrywania ról nie tylko świadomych czytelników, ale i bibliotekarzy. Stała się jednym z naszych tegorocznych sukcesów 🙂

A oto statystyki:

Liczba wszystkich wypożyczeń: 61

Najczęściej wypożyczane książki: (po 4 wypożyczenia) Tomek i Kuba; Strażak Sam. Czerwony dom; (po 3 wypożyczenia) Czerwony Kapturek i inne bajki; Dziadek i niedźwiadek; Mądra Mysz (seria).

Najwięcej książek wypożyczyli: (w grupie najstarszej) Ala 8; Samuel 4; Sofia 3; Milena 3; Tosia 3; (w grupie średniej) Piotruś 5; Ewa 3; Miłosz 3; Ala 2; (w grupie najmłodszej) Konrad 6; Mateusz 3; Bartuś 3.

Liczba wypożyczeń w grupach: starszaki 28 (statystycznie 2 książki na dziecko); średniaki 16 (statystycznie 1,5 książki na dziecko); maluszki 17 (statystycznie 1,9 książki na dziecko)

BRAWO 🙂