Grudzień…. hmmm… to chyba jeden z najbardziej lubianych przez dzieci miesięcy. A wszystko za sprawą tej magicznej atmosfery jaką niosą ze sobą Święta. 5 grudnia w przedszkolu na Rusznikarskiej odwiedził nas ŚWIĘTY MIKOŁAJ z workiem pełnym prezentów. Ale nie była to jedyna niespodzianka. Ciocie wraz z naszym gościem przygotowały dla przedszkolaczków musical „Mikołaju, bez Ciebie nie ma Świąt!”. Rozśpiewane ciocie przebrane za elfy  i renifery przeniosły dzieci do mroźnej Laponii, gdzie zaczynają się całe przygotowania do 6 grudnia. A później magicznymi saniami poszybowaliśmy nad ośnieżonymi, sennymi domami aby rozwieźć prezenty.

Na os. Handlowym i os. Kolorowym św. Mikołaj odwiedził dzieci 6 grudnia. Skradał się cichutko pod oknami, a przedszkolaki z wielkim przejęciem przykładały główki do okien i z zapartym tchem czekając na jego przyjście. Ależ była radość gdy go zobaczyły… no i wciągnęły do wspólnej radosnej zabawy.

1 grudnia też mieliśmy w przedszkolu sympatycznego gościa. Otóż odwiedził nas pan … GÓRNIK, w samo święto górników, czyli w Barbórkę.  I to górnik z wieloma odznaczeniami, pracujący w Kopalni Soli w Wieliczce. Opowiedział dzieciom o swojej pracy, zaprezentował swój czarny mundur,  czapkę z pióropuszem (czyli czako). Przedstawił dzieciom legendę o św. Kindze – patronce wszystkich górników i razem z dziećmi w moździerzu rozbijał kryształy soli robiąc sól. To była bardzo przydatna i miła lekcja.

W grudniu odbyły się kolejne WARSZTATY TEATRALNE. Tym razem dzieci na scenie posługiwały się wielkimi pluszowymi lalkami, do ożywienia których potrzebne były aż trzy osoby. Każdy był odpowiedzialny za jakąś część ciała i w ten oto sposób ciocie ukryte za lalkami ożywiały ich głowy a dzieci ich ręce i nogi. To była wspaniała zabawa wymagająca skupienia i skoordynowanej współpracy 🙂

Pod koniec grudnia we wszystkich trzech przedszkolach odbyły się SPOTKANIA WIGILIJNE. Dzieci przebrane w piękne stroje wystąpiły w Jasełkach, przedstawieniu „O aniołkach i śnieżnym bałwanku” czy w sztuce pt. „Historia o aniołku i Bożonarodzeniowej Gwiazdce”. To był miły czas, podczas którego dzieci z rodzicami zasiadały przy przedszkolnym wigilijnym stole.