Pierwszego dnia marca dzieci, przygotowane przez rodziców, wystąpiły w przedszkolu na Rusznikarskiej w konkursie piosenki zimowej. Zaprezentowały się bardzo ładnie i odważnie, piosenki śpiewano nawet dwóch językach.  Gratulujemy wykonania!

Dzieci na Rusznikarskiej odwiedziły podczas pracy panią krawcową w pobliskim zakładzie. Bardzo się z tego wydarzenia cieszyły 🙂

Wielką radością była wizyta w przedszkolu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Mieli dla nas mnóstwo atrakcyjnego sprzętu, który mogliśmy przymierzyć i wypróbować. Pan Naczelnik opowiadał ciekawe historie o pracy strażaków i prezentował niezwykłe zdjęcia, które świadczą o różnorodności doświadczeń, wielkiej odpowiedzialności i odwadze ratowników. Razem ze swoimi młodszymi kolegami przeszkolili przedszkolaki w podstawach ratownictwa, pierwszej pomocy i sposobach wzywania pomocy i każdy miał możliwość, a nawet obowiązek spróbować, jak sobie radzi w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje ratunku.

Już w kolejnym tygodniu czeka nas wycieczka do Niepołomic, gdzie znajduje się Obserwatorium Astronomiczne i gdzie mamy nadzieję przeżyć Gwiezdną Przygodę z przewodnikiem po fascynującym temacie i obiekcie.

W tym miesiącu (aż dwa razy) odbędą się także ulubione przez nas warsztaty teatralne