W ramach przedsięwzięć związanych z tegorocznym planem pracy, w którym środowisko przyrodnicze jest inspiracją do działań dzieci, przedszkole na Rusznikarskiej zorganizowało zbiórkę żywności dla leśnych zwierząt, tych ze schroniska i żyjących na wolności. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie, bo zapasy okazały się imponujące. Odebrał je od nas pan łowczy, przedstawiciel Koła Łowieckiego, i dostarczył potrzebującym zwierzętom. Na bieżąco, za pomocą fotografii wykonanych przez pana łowczego, mogliśmy oglądać różne gatunki zwierząt korzystających z przygotowanej przez nas i łowczego leśnej stołówki, co było naprawdę fascynujące i dawało prawdziwe poczucie sprawstwa.  W nagrodę otrzymaliśmy też bardzo ciekawe materiały edukacyjne dla dzieci.