Ostatni przed wakacjami miesiąc w przedszkolu obfitował w  święta, uroczystości i atrakcje.

Dzień Dziecka jak zwykle był pod znakiem sportowych działań. Tym razem było to także święto ringo – gry, której regularne treningi rozpoczęliśmy w tym roku szkolnym. Podchody zaprowadziły nas do parku Wyspiańskiego, w którym ciocia Paulina przygotowała prawdziwe boisko do rozgrywek. Medale i upominki były pamiątką udanego dnia.

Wiele razy odwiedzali nas rodzice, żeby podziwiać tegoroczne osiągnięcia przedszkolaków. Odbyły się pokazy taneczne, otwarte warsztaty teatralne i przedstawienia z okazji święta Rodziny  i zakończenia roku szkolnego. Rodzice zostali także zaproszeni na koncert – popis uczniów Ogniska Muzycznego.

11 czerwca przedszkolni szachiści rywalizowali w turnieju na zakończenie roku. Zwycięzcą został Michał.

17 czerwca w międzyprzedszkolnym Festiwalu Piosenki Ludowej, który odbył się na Rusznikarskiej, pierwszą nagrodę zdobyli Zosia i Kuba.

30 czerwca miał miejsce finał konkursu rodzin na spektakl teatrzyków cieni.  Złotą Maskę zdobyła rodzina Zosi za „Bar Burczący Brzuszek”, Srebrną Maskę rodzina Agatki za „Taneczne przygody literki T”.

Lipiec zaczniemy od wycieczki do Skały, a cały miesiąc będzie mijał pod znakiem Lipcowego Festiwalu Teatralnego 🙂