Nie w naszym przedszkolu 🙂

Cały miesiąc towarzyszył nam podniosły  nastrój, wszędzie rozbrzmiewały patriotyczne pieśni, które przedszkolaki wprost uwielbiają śpiewać. Dzieci przygotowały dla rodziców i dziadków wspaniałą uroczystość z okazji 11 listopada, odwiedziły muzeum Armii Krajowej i wzięły udział w warsztatach „Czworonożni żołnierze”. Przebojem literackim tego miesiąca była „Historia Piotrka” oraz „Dziadek i niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego.

18 listopada, na zaproszenie Wydziału Sportu UMK, wzięliśmy udział w zajęciach sportowych w Tauron Arenie.

30 listopada, jak nakazuje tradycja, w przedszkolu odbył się kolorowy i błyszczący Bal Andrzejkowy ze wszystkimi wróżbami i zabawami, które tak się wszystkim podobają 🙂

Bardzo ważnym wydarzeniem było uruchomienie projektu pt. PRZEDSZKOLNA WYPOŻYCZALNIA – POLECAM DO CZYTANIA… Zgromadziliśmy udostępnione przez dzieci ich ulubione książki, którymi chciały podzielić się z kolegami. Urządziliśmy piękny, profesjonalny kącik, wszystkie pozycje zostały starannie skatalogowane, stworzono regulamin wypożyczalni, wyznaczono dyżurnych i wypożyczalnia ruszyła budząc duże zainteresowanie i chęć czytania.

Został też ogłoszony kolejny konkurs rodzin. Zgodnie z przewodnim tematem tegorocznej pracy przedszkola rywalizacja dotyczy aktywnego i kreatywnego czytelnictwa, a tytuł konkursu to: „Pamiętnik czytającej rodzinki”. Konkurs jest bardzo wymagający i trwa 6 miesięcy. Wszystkim uczestnikom już gratulujemy podjęcia trudu i życzymy wielkiej satysfakcji i sukcesów.