Ten czas może być czymś więcej niż okresem przedszkolnym

– może być pełną wrażeń przygodą, podczas której Twoje dziecko poczuje się prawdziwym odkrywcą.

Odbyliśmy już wiele takich „wypraw”, a każda z nich przenosiła nas w niezwykłe miejsca. Opowiem o niektórych z nich:

W tajemniczym zamku rozwiązywaliśmy zadania pomagające jego mieszkańcom wydostać się z zamkniętych na klucz komnat, a podróż wehikułem czasu w specjalnych skafandrach i przy energetycznej muzyce była nie lada rozrywką.
Wyprawa do gorącej Afryki: pakowanie walizek, pośpiech, odprawa na lotnisku – niby tacy mali, a niejedno już przeżyliśmy. A potem ten upał, afrykańskie melodie towarzyszące nam w wędrówce przez pustynię, sawannę i pełną dzikiego zwierza dżunglę… gęsia skórka na rękach (ale to chyba dreszcz pozytywnych emocji).
A podróże po Europie? Czy każdy pięciolatek zwiedził tyle krajów: pomagając Tezeuszowi wydostać się z Labiryntu na Krecie, poznając tajemnice greckiego teatru w Atenach, budując wieżę Eiffla, tworząc nowe rzeźby i obrazy do muzeum w Luwrze, uczestnicząc jako projektanci i modele na wybiegu w paryskich pokazach mody, współpracując z Sherlockiem Holmes’em przy rozwiązywaniu zagadek w okolicach Big Bena?
Ciekawa tematyka i forma zajęć, podczas których zdobywamy bogatą wiedzę ogólną i umiejętności, doskonalimy myślenie i wnioskowanie oraz zaangażowanie nauczycieli, ich chęć i umiejętność dostrzegania sytuacji dydaktycznych w zwykłym codziennym życiu i zamiany ich w mądrą zabawę sprawiają, że potrzeby i wymagania dzieci rosną, a my poszukujemy dla nich nowych, rozwijających zadań. Po to, żeby rósł w nich apetyt na interesujące życie, wiedzę, na eksperymenty – także w warunkach szkolnych. W końcu uczeń i nauczyciel powinni stymulować się WZAJEMNIE.

Mocne strony przedszkola

W Przedszkolu Kolorowym dzieci korzystają z oferty dydaktycznej dostosowanej do potrzeb i stymulującej możliwości, z troskliwej opieki, zajęć dodatkowych na bardzo dobrym poziomie, kontaktu z kulturą i sztuką podczas zajęć programowych, zabawy, koncertów, wystaw i warsztatów w muzeach oraz z dużej ilości zajęć sportowo-ruchowych.

 

PIRAMIDA MOCNYCH STRON PRZEDSZKOLA

intensywne

przedszkolne

życie komponowane

w dobrych proporcjach

i z oryginalnych przepisów

profesjonalizm odparowany z rutyny

poczucie humoru jako istotny element komunikacji

silne poczucie wspólnej odpowiedzialności i praca zespołowa

Zajęcia programowe

W naszym przedszkolu:

 • dbamy o wszechstronny rozwój osobowości dziecka,
 • rozwijamy zainteresowania i zdolności artystyczne,
 • pomagamy w odkrywaniu potencjału twórczego każdego dziecka,
 • wychowujemy wrażliwego i twórczego człowieka.

Oprócz tradycyjnych metod opartych na

 • działaniu,
 • bezpośrednim spostrzeganiu i przeżywaniu,
 • słowie,

wykorzystujemy wiele interesujących koncepcji z dziedziny pedagogiki. Są to między innymi:

 • naturalna nauka czytania dzieci od 3 do 6 lat,
 • edukacja matematyczna E. Gruszczyk- Kolczyńskiej,
 • metody twórcze R. Labana, A. i M. Knies’ów, K. Orffa,
 • ruch rozwijający Weroniki Sherborne,
 • metoda dobrego startu,
 • pedagogika zabawy Klanza,
 • metoda projektu.

Wymienione metody znajdują zastosowanie w takich formach pracy jak:

 • różnego rodzaju zabawy,
 • gry dydaktyczne,
 • spacery, wycieczki,
 • czynności samoobsługowe dzieci,
 • zajęcia organizowane przez nauczyciela z małymi zespołami i z całą grupą,
 • prace dzieci związane z doświadczeniami i eksperymentowaniem,
 • organizowanie uroczystości przedszkolnych,
 • kontakty nauczyciela z dzieckiem w różnych sytuacjach.

Podczas zajęć, nauki języków obcych i gry w szachy korzystamy z tablicy interaktywnej.

Zajęcia dodatkowe

Propozycja zajęć dodatkowych w roku 2018/2019:

 • rytmika,
 • język angielski (dla klas zerowych – intensywny, rozszerzony program językowego startu dla przedszkolaków –  KIDS TIPTOP ENGLISH),
 • język hiszpański,
 • zajęcia taneczne,
 • szachy (dla dzieci 4-6 lat),
 • zajęcia prowadzone we współpracy z bibliotekami publicznymi,
 • warsztaty teatralne,
 • ceramika,
 • origami,
 • basen,
 • ringo,
 • zajęcia baletowe,
 • zumba kids,
 • indywidualne zajęcia logopedyczne.

Ponadto organizujemy wiele wyjść i wycieczek kulturoznawczych i rekreacyjnych, wycieczki jednodniowe (np. Skała, Dobczyce), zielone przedszkola (Rabka, Korbielów, Ustka).