Innowacyjne działania

W poszukiwaniu nowatorskich, atrakcyjnych form współpracy z rodzicami, absolwentami i innymi partnerami, tworzymy ciekawe tradycje, które są świętem wspólnego przeżywania i wzbogacania dzieciństwa naszych przedszkolaków. To także dobre praktyki, które polecamy wszystkim jako sprawdzone, zastrzegając sobie prawo do autorskiego pomysłu.

KSIĘGA KOLOROWYCH RODZICÓW

jest świadectwem pomysłowości i zaangażowania rodzin w organizowaniu różnego rodzaju niespodzianek dla całego przedszkola. Są to wycieczki, pikniki, warsztaty, wypady do kina, ciekawe zajęcia w przedszkolu i w pracowniach akademickich na przykład. Każdy rodzic może zaproponować coś wyjątkowego, dzieci są bardzo dumne, a my wdzięczni za rodzicielską inicjatywę.

KSIĘGA KOLOROWYCH ABSOLWENTÓW

to zbiór listów i e-mailingu od dzieci i młodzieży, dla których przedszkolne lata wpisały się mocno we wspomnienia z dzieciństwa, opowiadający o ich sukcesach i szkolnym życiu. Cieszymy się z ich osiągnięć oraz z tego, że wracają po to żeby porozmawiać, organizować ciekawe zajęcia dla przedszkolaków, uświetnić uroczystości grą na instrumentach muzycznych.

RODZINNE WYJŚCIE NA WYJĄTKOWE WYDARZENIE KULTURALNE

zaproponowaliśmy po raz pierwszy w 2009 roku. Teraz jest doroczną tradycją. Zawsze jest to niedzielny wieczór, kiedy spotykają się dzieci, rodzice i nauczyciele. Obejrzeliśmy m. in.: premierę „Tajemniczego ogrodu” w Teatrze Bagatela, „Małego Lorda” i balet „Kopciuszek” w Operze Krakowskiej, „Czarnoksiężnika z Oz” w Teatrze Słowackiego i wysłuchaliśmy koncertu „Tuwim-Lutosławski. Nie tylko dla dzieci.” Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonika w NCK.

COROCZNY KONKURS DLA RODZIN

wiąże się ściśle z programem pracy dydaktycznej realizowanym w danym roku i programem współpracy z rodzicami. To ambitne i trudne, ale satysfakcjonujące przedsięwzięcie, które wymaga zaangażowania całej rodziny i stworzenia prawdziwej wartości intelektualnej oraz konkretnego rezultatu, który służyć będzie wszystkim przedszkolakom.

LETNIA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLA KOLOROWEGO

Duże sportowe przedsięwzięcie na dużym sportowym obiekcie. Całe przedszkole i zaproszeni goście spotykają się, żeby w konkurencjach lekkoatletycznych rywalizować o medale. Partnerami w organizacji imprez były: Akademia Wychowania Fizycznego i KS Jadwiga.

LIPCOWY FESTIWAL TEATRALNY

Pierwszy raz był pomysłem na atrakcyjną zabawę w letnich miesiącach. Stał się ważnym zwyczajem i okazją do pokazania i rozwinięcia umiejętności zdobytych w ciągu roku na warsztatach teatralnych pani Małgosi Karpowicz.
Wszystkie grupy przygotowują przedstawienia znanych i mniej znanych baśni, piękne i pomysłowe kostiumy i scenografie z coraz bogatszej kolekcji materiałów. Próby trwają krótko, improwizacja jest ważnym elementem festiwalu, w historię się „wchodzi”. Sztuk jest wiele a dzieci oklaskują się nawzajem.

WAKACJE Z DUCHAMI W PRZEDSZKOLU KOLOROWYM

Czerwiec to święto ducha sportowego. Jest miesiącem edukacji kulturalno-zdrowotnej, sportowej rywalizacji fair-play dla ciała i umysłu. Odbywają się wówczas spartakiada i pikniki sportowe.
Lipiec to miesiąc, w którym w przedszkolu grasuje duch teatru. Festiwal spontanicznej twórczości dramatycznej, gra terenowa w Operze Krakowskiej, warsztaty taneczno-aktorskie i aktorskie.
Sierpień to zabawy w duchu historii. Korzystamy z Bonu Kulturalnego – odwiedzamy muzea, bierzemy udział w warsztatach historycznych, wędrujemy po starym Krakowie.

KIDS TIPTOP ENGLISH

Kurs języka angielskiego, zindywidualizowany dla każdej  z naszych zerowych klas, ma za zadanie jak najpełniej wykorzystać potencjał każdego dziecka, zapoczątkować umiejętność autonomicznego poszukiwania możliwości rozwoju językowego i pozostawić jak najwięcej dobrych skojarzeń z językiem obcym.