Witamy w Przedszkolu Kolorowym

Chcemy pielęgnować tradycję szczęśliwego, beztroskiego, prawdziwego dzieciństwa. Pragniemy, by nieskrępowana ciekawość i swobodny dostęp do informacji z różnych źródeł kształtowały umysł dziecka; żeby zawsze miało pod ręką papier, kredki, plastelinę i nożyczki,  a w zabawie towarzyszył mu czuły opiekun, którego wzroku nie trzeba szukać wysoko i daleko. Chcemy, by dzieci znały tradycyjne wyliczanki, rymowanki, piosenki i zabawy; żeby umiały cieszyć się towarzystwem i rozmową z rówieśnikami oraz nawiązywać serdeczne przyjaźnie; żeby mogły w przedszkolu hodować ślimaki; żeby wracały ze spaceru z brudnymi, a nawet podrapanymi kolanami; żeby mogły kiedyś powiedzieć: „Moje dzieciństwo było wspaniałe”.
W naszym przedszkolu panuje serdeczna atmosfera. Miła i fachowo przygotowana kadra pedagogiczna zapewnia opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. Wspieramy poczucie własnej wartości dzieci w każdej sytuacji poprzez:

  • pielęgnowanie mocnych stron dziecka,
  • uszanowanie indywidualnego tempa pracy,
  • okazywanie zainteresowania problemami dziecka,
  • liczenie się z jego opiniami,
  • zachęcanie do podejmowania aktywności,
  • docenianie i uznawanie działalności dziecka,
  • pozwalanie na wyrażanie uczuć.
Wybór przedszkola jest ważny – ten czas może być czymś więcej niż okresem przedszkolnym – może być pełną wrażeń przygodą, podczas której Twoje dziecko poczuje się prawdziwym odkrywcą.

Odbyliśmy już wiele takich „wypraw”, a każda z nich przenosiła nas w niezwykłe miejsca. Opowiem o niektórych z nich:

W tajemniczym zamku rozwiązywaliśmy zadania pomagające jego mieszkańcom wydostać się z zamkniętych na klucz komnat, a podróż wehikułem czasu w specjalnych skafandrach i przy energetycznej muzyce była nie lada rozrywką.
Wyprawa do gorącej Afryki: pakowanie walizek, pośpiech, odprawa na lotnisku – niby tacy mali, a niejedno już przeżyliśmy. A potem ten upał, afrykańskie melodie towarzyszące nam w wędrówce przez pustynię, sawannę i pełną dzikiego zwierza dżunglę… gęsia skórka na rękach (ale to chyba dreszcz pozytywnych emocji).
A podróże po Europie? Czy każdy pięciolatek zwiedził tyle krajów: pomagając Tezeuszowi wydostać się z Labiryntu na Krecie, poznając tajemnice greckiego teatru w Atenach, budując wieżę Eiffla, tworząc nowe rzeźby i obrazy do muzeum w Luwrze, uczestnicząc jako projektanci i modele na wybiegu w paryskich pokazach mody, współpracując z Sherlockiem Holmes’em przy rozwiązywaniu zagadek w okolicach Big Bena?
Ciekawa tematyka i forma zajęć, podczas których zdobywamy bogatą wiedzę ogólną i umiejętności, doskonalimy myślenie i wnioskowanie oraz zaangażowanie nauczycieli, ich chęć i umiejętność dostrzegania sytuacji dydaktycznych w zwykłym codziennym życiu i zamiany ich w mądrą zabawę sprawiają, że potrzeby i wymagania dzieci rosną, a my poszukujemy dla nich nowych, rozwijających zadań. Po to, żeby rósł w nich apetyt na interesujące życie, wiedzę, na eksperymenty – także w warunkach szkolnych. W końcu uczeń i nauczyciel powinni stymulować się WZAJEMNIE.

Mocne strony przedszkola

W Przedszkolu Kolorowym dzieci korzystają z oferty dydaktycznej dostosowanej do potrzeb i stymulującej możliwości, z troskliwej opieki, zajęć dodatkowych na bardzo dobrym poziomie, kontaktu z kulturą i sztuką podczas zajęć programowych, zabawy, koncertów, wystaw i warsztatów w muzeach oraz z dużej ilości zajęć sportowo-ruchowych.

PIRAMIDA MOCNYCH STRON PRZEDSZKOLA

intensywne

przedszkolne

życie komponowane

w dobrych proporcjach

i z oryginalnych przepisów

profesjonalizm odparowany z rutyny

poczucie humoru jako istotny element komunikacji

silne poczucie wspólnej odpowiedzialności i praca zespołowa